Поради на всі випадки життя.
Прохання оцінити статтю -
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (Не оцінено)
Loading ... Loading ...

Як правильно постити?

При початку Великого посту православні християни обмежують себе в їжі, утримуються від розважальних заходів, а також шкідливих звичок. Але не всі знають і розуміють значення посту. Давайте розберемося, що ж це таке?


Інструкція

Рівень складності: Непросто

1 крок

723_small

Піст – це усвідомлене утримання від їжі або від певних дій (звичок) на якийсь час (день, тиждень, 40 днів). Причому не просто так. Пост повинен супроводжуватися молитвою, спілкуванням з Богом. Усвідомлене утримання від їжі дозволяє людині налаштуватися на духовний лад, думати більше про «горнем, а не про земне» (Кол. 3:1-2). Саме в зближенні з Господом, очищенні, смиренні перед Ним і полягає сенс посту. Адже без духовної складової ваше стриманість – всього лише голодування. У Біблії написано, що такий пост не угодний Богові, і він не принесе вам благословення. Ось що Бог відповідав тим, хто просто обмежував себе в їжі, але при цьому і далі жив так само, як до цього, продовжував грішити (Іс. 58:3-11):
«Нащо ми постимо, коли Ти не бачиш? Мучимо душу свою, Ти ж не знаєш? "- Ось, у день посту свого ви чините волю свою, і тиснете. Ось, ви постите для сварок і чвар і для того, щоб кулаком бити нахабно інших; ви не постите цей час так, щоб ваш голос почутий на висоті. Хіба ж оце піст, що Я вибрав, день, коли морить людина душу свою, свою голову гне, як очерет, і стелить під себе рубище та попіл? Це чи назвеш постом і вдень, бажаним Господу?
Ось піст, який Я вибрав його: розв’язати кайдани безбожности, пута ярма розв’язати й пустити на волю утиснених, і всяке ярмо розірвати вламати голодному хліба свого, а вбогих бурлаків до дому коли побачиш нагого, щоб вкрити його, і від єдинокровного твого не сховатися.
Тоді відкриється, як зоря, твоє світло, і хутко шкірою рана твоя заросте, і твоя справедливість ходитиме перед тобою, а слава Господня буде супроводжувати тебе. Тоді кликати будеш і Господь відповість, будеш кликати і Він скаже: "ось Я!" Якщо віддалиш з-поміж себе ярмо, не будеш підносити пальця й казати лихого, і будеш давати голодному душу твою, і знедолену душу наситиш, тоді твоє світло засвітить у темряві , і твоя темрява ніби як полудень; та буде Господь тебе завжди, і під час посухи буде насичувати душу твою і підкріплює кості твої, і ти будеш, як той напоєний сад, і мов джерело те, що води його не всихають ».

2 крок

724_small

Деякі християни вважають, що під час посту ні в якому разі не можна радіти, посміхатися, а треба бути серйозним, сумним, перебувати в тузі. Однак Біблія говорить про інше поведінці (Матв. 6:16-18): «А як постите, то не будьте сумні, як лицеміри, бо вони зміняють обличчя свої, щоб людям що постять. Істинно кажу вам, що вони вже отримують нагороду свою. А ти, коли постиш, намасти голову твою і вмий обличчя твоє, щоб ти посту свого не перед людьми, але перед Отцем твоїм, що в таїні, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно ».

3 крок

725_small

Великий піст триває 40 днів. У цей час постять утримуються від вживання певних продуктів. Не можна їсти молочні продукти, м’ясо, яйця і рибу. Дозволяється тільки рослинна їжа (фрукти, овочі), соління (квашена капуста, мариновані огірки), сухарі, гриби, чорний хліб, киселі, горіхи і каші на воді. Також в цей період не можна вживати алкоголь (крім неділі, коли можна випити трохи вина), курити, лихословити (лаятися матом), злитися, обманювати. Під час посту важливо молитися, читати Святе Письмо, прославляти Бога і старатися не грішити.

4 крок

726_small

Пост стає більш строгим в Страсний тиждень. Це стосується і обмеження в їжі. Наприклад, у Велику П’ятницю – день розп’яття Христа – не можна вживати їжу аж до виносу плащаниці-символу великої жертви Ісуса.


Вам можливо буде цікаво.

  • Як організувати випускний вечір у школі Щороку трапляється така історія - історія дорослішання молодих людей, коли закінчуються шкільні роки і починається вже інша, студентське життя. І розділяє два цих етапу один з найзворушливіших ...
  • Як почати займатися моддингом Моддінг - це поліпшення як візуального так і технічного стану комп'ютера. Вам подобатися коли ваш ПК виглядає креативно, блищить і сяє? Тоді ця інструкція для вас!Інструкція Рівень складності:...
  • Як намалювати примарного гонщика Примарний гонщик Примарний вершник - герой повнометражних фільмів і коміксів, який викликає у своїх шанувальників захоплення. Байкер-екстрімал колесить по місту в пошуках різних неймовірних ...
  • Як знайти натхнення? Іноді нам буває потрібним натхнення, просто необхідним. Натхнення може прийти до нас тоді, коли ми переживаємо сильні почуття. Інструкція Рівень складності: Непросто Що вам знадобиться: улюбле...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ми допоможемо Вам стати впоратись з будь якою життевою ситуацією за допомогую простих та дієвих інструкцій.

Копирайт © 2013.