Поради на всі випадки життя.
Прохання оцінити статтю -
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (Не оцінено)
Loading ... Loading ...

Як і які види страховок оформляють при іпотечному кредитуванні

При іпотечному кредитуванні, тобто банківському позику грошових коштів на купівлю житла, потрібно оформлення страховок певного виду, тобто спеціальне іпотечне страхування. Не у всіх банках перелік страховок однаковий. Розкажу про всіх, щоб можна було краще зорієнтуватися. Усього таких страховок три.


Інструкція

Рівень складності: Нескладно

1 крок

Страхування життя і здоров’я – цей вид страховки обов’язковий при оформленні іпотечного кредитування. Без такої страховки неможливо оформити іпотеку. Може бути і зустрічаються виняткові випадки, але вони мені не знайомі.
Т.к. життя буває вельми непередбачувана, то такий вид страховки вигідний з двох сторін. Банки страхуються від ризиків не отримати виплати при втраті кредитором життя чи здоров’я, а кредитор, у свою чергу, навіть втративши працездатність і отримавши інвалідність 1 або 2 групи зможе розраховувати на погашення кредиту за рахунок страхових виплат і не втратить квартиру.
Докладніше про страхування життя та здоров’я можна прочитати в інструкції Як оформити іпотечне страхування життя і здоров’я

2 крок

Страхування титулу оформляють, коли купують житло на вторинному ринку, тобто коли у квартири вже були власники. Титул – це право на власність.
Термін такого страхування зазвичай не перевищує 3 роки, тому що цей період є юридичною терміном позовної давності за визнанням угоди купівлі-продажу недійсною. Якщо купується житло знаходиться в новобудові, то страхувати титул не потрібно.
Якщо страховка титулу при купівлі вторинного житла не оформлена, і раптом з’являються претенденти на цю житлоплощу, то питання вирішується в судовому порядку. При рішенні суду на користь іншої сторони, доведеться виплачувати кредит за житло, яке належить іншим власникам.

3 крок

Страхування придбаного майна теж корисна страховка. Т.к. термін погашення кредиту – не один рік, то і з самим житлом за цей час може що-небудь трапиться. Страхування майна має убезпечити власника від наслідків пожежі, повені, землетрусів та інших стихійних лих, підриву, пошкодження підлоги, стін і стелі в результаті зовнішніх впливів і інших неприємностей, які заподіють шкоду житлу.
Якщо житлові приміщення не підлягають відновленню в результаті руйнувань, то страховка іде на сплату компенсації Банку. Якщо ж ушкодження можуть бути усунені, то за домовленістю з Банком, страховик виплачує компенсацію позичальнику.

4 крок

Іпотечне страхування може бути оформлено, як індивідуальні поліси на кожен вид страховки або єдиним полісом, як комплексне іпотечне страхування.


Вам можливо буде цікаво.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ми допоможемо Вам стати впоратись з будь якою життевою ситуацією за допомогую простих та дієвих інструкцій.

Копирайт © 2013.