Тим, хто захопився акваріумістикою і тримає вдома акваріум з строкатими і верткими рибками, рано чи пізно доведеться зіткнутися з тим, що їх мовчазні але вельми цікаві вихованці, підкоряючись природним інстинктам принесуть потомство. Щоб отримати, зберегти і виростити риб’яче поголів’я з мальків потрібно знати достатньо премудростей. Одне вигодовування чого вартий.
Інструкція Рівень складності: Непросто 1 крок
Новонароджений мальок
Найчастіше радують потомством в домашніх акваріумах живородні рибки (гуппі, молинезии, пецилії), бетті (або по іншому півники, що відносяться до лабиринтовым) і сомики (анціструси або коридорасы. Не залежно від того, живородна рибка або мальки виводяться з ікринок, потомство дуже дрібнокаліберне і вимогливо умов зовнішнього середовища і харчування.
2 крок
Мальки бетті (півник)
Найбільш важливі для збереження потмства перші 3-5 днів їх життя. Потомство найбільш правильно відсадити із загального акваріума, щоб самі вони не стали кормом для дорослих особин. Годувати їх треба часто, до 5-6 разів на добу, не вимикаючи освітлення. Краще всього використовувати живий корм, щоб мальки реагували на рух. Першим кормом можуть служити «жива пил», інфузорії, коловертки.
3 крок
Мальки анциструса
“Живу пил”, коловерток і інфузорії можна придбати в зоомагазині. Інфузорій можна виростити самостійно. Для цього варто помістити на 2-3 дні шкірку від банана в теплу воду в прозорій скляній банці і поставити її на сонце. Якщо ви потім погляньте на цю воду через мікроскоп, то побачите, як у ній зародилося життя.
4 крок
Новонароджені моллі
Крім того, для годування мальків можна використовувати кисле молоко або дрібно протертий жовток круто звареного курячого яйця, який змішують з невеликою порцією акваріумної води. Все це досить клопітно, тому що і те, й інше швидко псує воду. Тому в акваріумній банку повинна бути щоденна підміна 15-20% води і хороша аерація для забезпечення життєдіяльності малечков.
5 крок
3-х тижневі мальки дискуса
Перший тиждень мальків бажано годувати 4-5 разів на добу, у другу можна скоротити до 3-4 раз і не менше 3 разів до 1,5-2-місячного віку. Коли мальки будуть вже більш-менш оформившимися і стануть в 2-3 рази більше, ніж у момент появи на світ, можна переходити на сухий корм для мальків типу “SERA micron” або “Тетра Хв Меню”. Після цього молодь вважається подрощенной, її можна переводити на звичайний режим харчування.
Напишіть відгук