Поради на всі випадки життя.
Прохання оцінити статтю -
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (Не оцінено)
Loading ... Loading ...

Як вибрати корпусний кулер


Для кожного персонального комп’ютера дуже важлива правильно працююча система охолодження. Від кулерів встановлених в корпусі ПК залежить не тільки температура комплектуючих, але й загальний рівень шуму системного блоку. У корпусах високого рівня, як правило, вже встановлені вентилятори в потрібних місцях. Але у більшості користувачів звичайні дешеві і середні за ціною корпуси, в яких вентиляторів немає, а є лише посадочні місця під них. Як вибрати корпусний кулер читайте нижче.

Інструкція
Рівень складності: Нескладно

Що вам знадобиться:

  • Гроші

1 крок


Розмір. Під розміром мається на увазі діаметр вентилятора. Діаметр корпусних вентиляторів буває 80, 92 та 120 мм. Як правило, кулери 80 і 92 мм мають однакове розташування отворів для кріплення, тобто вони взаємозамінні. Чим більше діаметр вентилятора, тим менше у нього обертів і вище ефективність. Вибір діаметру вентилятора залежить від розміру отворів на посадковому місці в корпусі. Природно краще вибирати 120 мм кулери, завдяки малим оборотами рівень шуму їх набагато нижче, ніж у вентиляторах діаметром 80 і 92 мм

2 крокРеобас

Шум. Цей параметр залежить від діаметру вентилятора – чим більше діаметр, тим тихіше кулер працює. Якщо ви придбали високооборотний вентилятор, його можна підключити через реобас. Реобас – це панель з змінними резисторами, що дозволяють контролювати обертів вентиляторів. Деякі вентилятори дозволяють автоматично регулювати обороти в залежності від температури. Такі вентилятори підключаються 3 – або 4-пиновыми роз’ємами. Рівень шуму вимірюється в децибелах (дБ) і вказується на упаковці вентилятора.

3 крок


Тип підшипника. У недорогих корпусних кулерах використовуються шарикопідшипники. З часом такі підшипники зношуються і руйнуються, це призводить до дискомфортному шуму вентилятора. Підшипники ковзання працюють тихіше шарикопідшипників і мають довгий термін служби. Краще підшипників ковзання може бути тільки гідродинамічний підшипник. Але вартість таких кулерів вище. Інформація про тип підшипника також вказана на упаковці кулера.

4 крок


Конектор. Коннектором називають роз’єм для підключення вентилятора до материнської плати. Роз’єм може бути 2-піновим, це в найдешевших кулерах. Такі кулери не дозволяють регулювати оберти. Наступний тип – 3-піновий роз’єм, він дозволяє материнській платі контролювати обертів вентилятора. Обороти таких кулерів регулюються за допомогою зміни напруги живлення, але таке регулювання коректно працює далеко не на всіх материнських платах. 4-піновий коннектори дозволяють регулювати обороти за допомогою ШІМ-контролера, в залежності від температури. Кулер або підключається до материнської плати, або до блоку живлення через роз’єм MOLEX.

5 крокСиліконові кріплення.

Кріплення. Недорогі вентилятори кріпляться до корпусу за допомогою металевих гвинтів з комплекту. Більш дорогі пристрої комплектуються гумовими чи силіконовими гвинтами, це знижує рівень вібрації кулера і корпусу.

крок 6


Підсвічування. На мій погляд, абсолютно марна річ, яка робить кулер дорожче. Купувати кулер з підсвічуванням має сенс, тільки якщо у вас прозорий корпус або бічні стінки. У звичайному корпусі підсвічування видно не буде, лише даремно витратите гроші.
Виробники. Якісні вентилятори виробляє Zalman, Xilence, Thermaltake і Cooler Master. Джерело akak.ru


Вам можливо буде цікаво.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ми допоможемо Вам стати впоратись з будь якою життевою ситуацією за допомогую простих та дієвих інструкцій.

Копирайт © 2013.