Поради на всі випадки життя.
Прохання оцінити статтю -
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (Не оцінено)
Loading ... Loading ...

Як подати заяву в РАГС


Якщо ви вирішили поєднатися з коханою людиною узами шлюбу, то перше, що вам належить зробити – написати заяву у відділі РАЦС. Ця стаття підкаже, як це зробити без проблем.

Інструкція Рівень складності: Нескладно Що вам знадобиться:

  • паспорта нареченого і нареченої
  • квитанція про оплату держмита
  • для неповнолітніх – дозвіл батьків
  • для вагітних – довідка з жіночої консультації
  • якщо попередній шлюб, свідоцтво про розлучення або смерті чоловіка

1 крок


Для початку вирішіть, в якому Рагсі ви хочете реєструватися. Зазвичай це ЗАГС того району, де прописаний один з майбутніх подружжя. Часто молодята вибирають міський палац одруження, причому буває, що навіть мешканці області теж брачуются саме там. Але взагалі, за законом, ви маєте право зареєструвати шлюб у будь-якому відділі РАЦС Російської Федерації. При подачі заяви за фактичним місцем проживання, прихопіть довідку про тимчасову реєстрацію за місцем перебування. Якщо ви вирішили створити сім’ю з громадянином СНД або країн Балтії, дізнайтеся наперед, в яких відділах РАЦС вашого міста реєструють шлюби з іноземцями.

2 крок


Виберіть день передбачуваної весілля. Перед цим уточніть, в які дні проводять урочисті весільні церемонії різні Рагси міста. Адже в одному починають реєструвати шлюби починаючи з вечора четверга, а в іншому для цих заходів відведена тільки субота. На всякий випадок врахуйте той факт, що на потрібну вам дату може виявитися велика черга і ви чи не будете зовсім або доведеться погоджуватися на незручний час,наприклад в 9 ранку або вже під вечір. Тому виберіть декілька зручних вам дат.
Пам’ятайте і про те, що понеділок і неділю зазвичай вихідні у всіх ЗАГСах країни, бувають і вихідні посеред тижня. Уточніть це, вирушаючи подавати заяву, щоб не опинитися біля закритих дверей.

3 крок


Подавати заяву покладається за місяць до весілля. Але фактично в особливо популярних Рагсах, а також влітку в сезон відпусток, на Червону гірку, День святого Валентина дуже багато охочих, і черга розписується дуже швидко. Тому може бути, що в якомусь Рагсі або на якийсь день потрібно подавати заяву за 1 місяць до весілля, а за 1,5-2. Але при цьому, раніше, ніж за 2 місяці у вас заяву не приймуть.
Можна скористатися сайтом держпослуг вашого міста/області. Але пам’ятайте, заяву тут не приймають, а лише резервують вибране вами час і день весілля. Тут видають індивідуальний код, з яким ви і є в ЗАГС в зазначений час. Якщо ж ви не з’явилися в день запису, подавати заяву, то запис і бронь дати весілля знімається. На таких сайтах резервувати потрібний день потрібно не пізніше, ніж за 2 місяці до весілля.

4 крок


Оплатіть держмито в ощадбанку. Можете зробити це вже з’явившись в ЗАГС, при написанні заяви, але простіше, не бігати і шукати банк по околицях, а зробити все заздалегідь. У банку вам підкажуть потрібні реквізити і суму держмита.

5 крок


За наявності особливих обставин, ваш шлюб можуть зареєструвати в більш короткі терміни. Зазвичай причинами для цього стають вагітність нареченої, тривале відрядження, термінова служба в армії. Для цього необхідно надати відповідно довідку від лікаря жіночої консультації, документи, що підтверджують відрядження, або призов в армію. У таких випадках шлюб реєструють в термін від 3 днів до 2 тижнів.

крок 6


Перевірте всі документи і не забудьте взяти їх з собою. Знадобляться:
- паспорти обох громадян, які бажають вступити в шлюб (для іноземних громадян паспорт та нотаріально засвідчений його переклад)
- при наявності попередніх шлюбів, свідоцтво про розлучення або смерті колишнього чоловіка
- сплачене держмито
- для неповнолітніх – дозвіл батьків.
Уважно перевірте паспорта – якщо ви не обміняли паспорт в 20/45 років, або ж він обміняний неправильно (наприклад виданий рівно в день 20-річчя або раніше), або ж є помилки, то цей документ визнають недійсним, і відправлять в обов’язковому порядку обмінювати.

крок 7


У Рагсі вам потрібно заповнити анкету та написати заяву встановленого зразка. Тут же ви виберете дату реєстрації, якщо є можливість – музичний супровід церемонії.
Тоді ж фахівець запише дату контрольної явки – в цей день ви або віддаєте на оформлення паспорта, або якщо передумали, забираєте заяву і шлюб не реєструєте. Неявка в контрольний день також анулює заяву. Для реєструють шлюб за прискореною схемою контрольну явку зазвичай не призначають, а забирають паспорти відразу.


Вам можливо буде цікаво.

  • Як зрозуміти, що ви дійсно простили кривдника Ті, хто цікавиться взаємовідносинами з людьми і роботою над собою, напевно читали чудові інструкції Як пробачити і Як реагувати на образу. Хочеться трохи доповнити їх подальшим дослідженням цього ...
  • Як вибрати прикраси з титану Все більшу популярність серед матеріалів, з яких виготовляють ювелірні прикраси, набуває титан. Це не дивно, так як він володіє унікальними властивостями і естетичним зовнішнім виглядом. Тита...
  • Як вибрати масажне крісло для дому В житті, повному стресів, нашому організму просто необхідно розслаблятися. Хтось приймає гарячі ванни, хто користується послугами масажиста. Але найчастіше на похід в салон немає ні часу, ні ...
  • Як самостійно вибрати хороший парогенератор? Парогенератор - далеко не новинка на полицях магазинів побутової техніки. На даний момент ринок пропонує нам величезний асортимент даного товару. Однак не в кожному будинку присутній цей чудо...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ми допоможемо Вам стати впоратись з будь якою життевою ситуацією за допомогую простих та дієвих інструкцій.

Копирайт © 2013.