Поради на всі випадки життя.
Прохання оцінити статтю -
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (Не оцінено)
Loading ... Loading ...

Як отримати документи на собаку


Люди вже звикли, що у кожного має бути гора різних документів. У вашої собаки, якщо вона чистопородна, теж є свої документи. Що вони означають і як їх отримувати, я розповім в цій статті.

Інструкція Рівень складності: Нескладно 1 крокметрика

Купуючи цуценя ви отримуєте від заводчика його перший документ – метрику (її ще називають “цуценяча картка”). Там вказана порода цуценя, забарвлення, кличка, заводська або клубна приставка (за наявності), його батьки.
Цей документ може бути випущений клубом собаківництва або приватним розплідником та на ньому обов’язково повинна стояти печатка видала її організації та підпису заводчика, керівника породи або власника розплідника. Видається такий документ не раніше, ніж цуценяті виповнилося 45 днів. У тварини має бути зроблено клеймо на животі або внутрішній стороні вуха, і його номер повинен збігатися з позначеним в метриці.

2 крок

Метрика є документом тварини протягом перших півтора років максимум. До цього віку потрібно піти в будь-кінологічний клуб або розплідник і замовити обмін на родовід РКФ (Російської Кінологічної федерації). У цьому випадку ви сплачуєте вартість обміну родоводу, отримуєте квитанцію (один примірник залишається у вас, інший – в клубі).
Від документа відрізають нижню частину, під назвою “Відривний талон”, він-то і відправиться в Москву в РКФ. А у вас залишиться верхня частина зі штампом “На обмін”. З неї ви спокійно можете брати участь у виставках, вязках (взагалі псів краще в’язати не раніше 1,5 років, а краще 2 років, але сук можна трохи раніше, до того ж раптом метрика затримається на обміні).

3 крокродовід

Після обміну ви отримаєте ламінований документ формату А4, де будуть вказані кличка, порода, забарвлення і клеймо собаки і всі його предки до 4 коліна. На родоводі є і голографічна наклейка, що підтверджує справжність. Є породи не визнані FCI, їхні представники теж можуть отримати родовід РКФ, але в графаг, де вказують предків там буде фраза “Немає інформації”.

4 крокветпаспорт

Ветеринарний паспорт – документ іншого штибу. Якщо вам на ринку недобросовісний продавець суне ветпаспорт зі словами “щеня з документами”, – знайте – ветпаспорт штука потрібна, але це по суті медкартка, до породистості відношення не має. Можете його отримати і самі в будь-якій ветеринарній клініці. Туди вклеюються дані про щеплення, обробках від паразитів.

5 крок


Якщо ви ставите питанням: з документами набувати тварина чи ні, то можна сказати, що без документів безумовно дешевше. Але гарантії чистопорідності немає. Це може виявитися цілком типовий представник породи від хороших виробників, але з шлюбом по забарвленню, наприклад. А може бути – явний метис, який миловидний щеням, але в ньому дорослому ви можете не впізнати заявленого йорка або шпіца. До того ж без метрики і родоводу вам і вашому собаці не світять виставки і в’язки.


Вам можливо буде цікаво.

  • Як правильно накласти текстуру в 3Ds Max Як правильно накласти і підігнати текстуру на будь-який об'єкт за допомогою програми 3Ds Max. Текстура - це растрове зображення, що накладається на поверхню полігону, з яких складаються 3D-мо...
  • Як правильно зберігати свіжу капусту качанную Капуста - традиційний овоч для середньої смуги Росії. Капусту використовують для приготування великої кількості перших і других страв: тушкована свинина з капустою, борщі і солянки, салати аб...
  • Як перевестися на іншу роботу за станом здоров’я Якщо стан вашого здоров'я порушилося настільки, що ви, на жаль, не можете виконувати свої звичайні функції, то вас зобов'язані перевести на відповідне місце. Неважливо це тимчасове погіршення...
  • Як навчитися танцю живота? Яка дівчина не мріяла про котячої грації, легкій ході, стрункій фігурі і неймовірною пластиці одночасно? Відповідь проста - будь-яка! Тільки от щоденні виснажливі тренування не для всіх! Тоді м...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ми допоможемо Вам стати впоратись з будь якою життевою ситуацією за допомогую простих та дієвих інструкцій.

Копирайт © 2013.