Поради на всі випадки життя.

Як охарактеризувати героя літературного твору?

stihblog.ru

З цієї інструкції ви дізнаєтеся, як дати найбільш повну характеристику будь-якого персонажа оповідання повісті або роману, загалом, будь-якого літературного жанру. Звикли давати характеристику лише по одному якомусь ознакою, і таку характеристику ніяк не можна назвати повною. Отже, почнемо.

Інструкція Рівень складності: Нескладно 1 крок

По-перше, подивіться, чи не вдається автор до прийому «говорить прізвища». Наприклад, у Толстого є Жилін і Костылин. З промовистим прізвищем можна заздалегідь зрозуміти, якими якостями автор наділяє свого героя. Перший етап характеристики — описати характер героя, який розкривається в його діях, а також його промови.
Охарактеризуйте також суспільне становище. Якщо немає явного опису, знову ж, звертайте увагу на те, як герой говорить. По промові можна зробити висновок, освічена людина або неосвічена: барина від кріпосного мужика відрізнити явно можна.

2 крок

Наступний етап: як до описуваного герою відносяться інші герої. Це можна назвати конкретизацією його суспільного становища. Будуть бо і ті, хто йому симпатизує, будуть ті, хто висловлюється негативно.

3 крок

Зіставте одного героя з іншими героями. Проаналізуйте, чого йому бракує і, навпаки, чим він підноситься над іншими. Наприклад, Раскольникову з книги «Злочин і покарання» Ф. М Достоєвського, можна сказати, бракує тієї сміливості та готовності відповідати за свої вчинки, яка є у Соні, але він — людина більш глибоко пізнав самого себе і всю людську природу, здатний на глибокий самоаналіз, чого явно бракує Свидригайлову і Лужину.

4 крок

Заключний етап. Як характер і образ думок героя впливає на його подальшу долю, які якості допомогли йому стати щасливим або навпаки зробили нещасним. Задавайте питання про вини героя через ті обставини, які з ним сталися, відповідальний він за них. Що, наприклад, змусило Раскольникова вбити стару і потім Лизавету? Тільки чи суспільне становище? Що змушує його приховувати свою провину, що приводить його до тюремного ув'язнення? Чим більше буде таких питань, тим більш точним буде ваш план.


Вам можливо буде цікаво.

 • Як запланувати весільну подорож
  Весільна подорож - дуже важлива подія для обох молодят. Саме в цей час вони можуть максимально присвятити себе один одному і розлучитися зі стресом, пов'язаним з весіллям.
  Весільну подор...
 • Як розрізняти синоніми, антоніми й омоніми?

  Навіть освічені й начитані люди нерідко плутаються в цих трьох назвах. Якщо це відбувається і з вами, читайте цю інструкцію далі.

  Інструкція Рівень складності: Легко 1 крок

  Синоніми - ...
 • Як визначити натуральний мед?
  Мед - це один з найбільш важливих продуктів, який володіє рядом корисних для нашого організму властивостей. Але, звичайно ж, мова йде про натуральному продукті, а не штучному. У цій статті оп...
 • Як розв'язувати задачі на знаходження сили струму в провіднику?

  abali.ru

  Існує два способи обчислити силу струму. Самий простий: розділити напруга на опір. Цей спосіб був розглянутий в одній з моїх інструкцій. У цій інструкції розглянемо другий спосіб знах...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ми допоможемо Вам стати впоратись з будь якою життевою ситуацією за допомогую простих та дієвих інструкцій.

Копирайт © 2013.