У житті будь-якого радіожурналіста настає такий момент, коли треба йти далі. Я так само не стала винятком і вирішила влаштуватися на телеканал. Ділюся досвідом.
Інструкція Рівень складності: Непросто 1 крок
По-перше, потрібно визначитися, де і в якій сфері ви хочете працювати. Буде це НТВ з фірмовим “скандали-інтриги-розслідування” або ж спокійне, розмірене життя на каналі Культура. Ви повинні вирішити для себе напрямок, в якому будете працювати і тільки потім діяти. Метає журналіста видно за версту і йому не отримати вакансію “куди”.
2 крок
Отже, ви вирішили, куди будете прагнути, тепер потрібно подумати про резюме. Слід пам’ятати, що телебачення як варення притягує креативних людей, тому потрібно виділитися з перших секунд. Особисто я записувала відео-резюме, яке починалося зі слів “Передаю саме запис, щоб показати свої здібності в кадрі”. Потрібно заздалегідь зателефонувати в студію, в яку відправите своє відео, щоб дізнатися електронну адресу відділу кадрів або редактора.
3 крок
Якщо ж вас помітили і запросили на співбесіду, то будьте готові до запитань “з перчиком”. Що ви можете запропонувати компанії? Чи знайомі ви з законами про ЗМІ? На яку посаду ви розраховуєте? Чи знайомі ви з телевізійними термінами (тайм-код, синхрон, перекрывашка, репортаж тощо)? Раджу заздалегідь підготуватися, щоб не впасти в бруд обличчям. Для тих, хто вперше дізнався про таких словах, можу порекомендувати книги Ніни Звєрєвої “Школа регіонального тележурналіста” і “Школа тележурналіста”.
4 крок
Потрапити на телебачення не просто, тому якщо вам запропонують працювати за копійки поза штатом – погоджуйтеся! Це так званий випробувальний термін, який триватиме до 2-х місяців (від півтора тижнів). За цей час вас навчать поводитися з монтажною технікою, навчать мистецтву розшифровки синхронів і дадуть можливість провести кілька ефірів. Якщо ви покажете себе відповідальним, виконавчих і рейтинговим працівником, то місце вам забезпечено! Удачі.
Напишіть відгук