Поради на всі випадки життя.
Прохання оцінити статтю -
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (Не оцінено)
Loading ... Loading ...

Як IT-фахівця не потрапити на підставу.


Як відомо, комп’ютерний ринок у країнах СНД та Європи давно перенасичений. Сьогодні комп’ютери є майже у кожному домі і в кожному офісі. Однак, існує великий відсоток користувачів, які мають слабкі уявлення про роботу комп’ютерів і всього, що з ними пов’язано. У зв’язку з цим, величезну популярність мають всілякі контори «швидкої комп’ютерної допомоги» і деякі приватні особи, які виконують ремонт і налаштування ПК з виїздом на дім. Ця інструкція якраз і розрахована на подібних майстрів.

Інструкція Рівень складності: Непросто Що вам знадобиться:

  • Уважність
  • Обережність

1 крок


У вас виникне питання: а в чому підступ? А вся справа в тому, що, встановлюючи піратський софт за винагороду, комп’ютерники порушують статтю 146 КК РФ. Цією статтею передбачається покарання за порушення авторських прав у великому і особливо великому розмірі. Кримінальна відповідальність настає за установку піратського ПЗ на суму від 50 тис. рублів за один раз. Як це все відбувається технічно? Все дуже просто, співробітники МВС під виглядом клієнта починають телефонувати за номерами комп’ютерників і просити встановити, тим самим, організовуючи підставу. Після цього «лиходія» беруть на місці злочину.

2 крок


Програмне забезпечення зазвичай просять встановити подорожче, наприклад: 1С-підприємство, Adobe Photoshop, AutoCad. Але сума встановлених програм обов’язково повинна перевищувати 50 тис. рублів. Комп’ютерник приходить на квартиру з відеоаудионаблюдением і понятими (подаються мешканцями). Установка відбувається на чистий комп’ютер без стороннього ПЗ. «Замовник» дізнавшись про вартість ліцензійних програм, слізно просить встановити піратські через нібито відсутність грошей. Фахівець завантажує/встановлює зі свого носія піратське ПЗ та здає роботу. Йому передають гроші за роботу, після чого пред’являють документи і складають протокол, після чого порушується кримінальна справа. Треба сказати що, до суду справа доходить рідко, в основному пропонують «відшкодувати збитки» (чимала сума).

3 крок


Отже, як же розпізнати підставу заздалегідь? Потрібно просто бути уважніше і обережніше.
Якщо вас просять встановити дороге піратське ПЗ на суму від 50 тис. рублів (серверні версії 1С), ніколи цього не робіть.
Ніколи не беріть з собою на виклик носії з піратським ПЗ.
Не варто говорити вголос, що піратські програми – розмова можуть записувати. Якщо клієнт задає такі питання, краще відмовитися від виїзду.
Якщо комп’ютер клієнта «чистий», тобто на ньому нічого немає крім ОС – це повинно вас насторожити, це, швидше за все підстава. На ПК звичайних користувачів бардак і повно програм. Теж саме можна сказати про прохання встановити, наприклад Photoshop на ПК, який фізично його не потягне.
Наявність у приміщенні крім вас кількох людей, теж ймовірний ознака підстави.
Ніколи не ставте невідомим клієнтам піратське ПЗ, обмежтеся безкоштовними аналогами. Джерело akak.ru


Вам можливо буде цікаво.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ми допоможемо Вам стати впоратись з будь якою життевою ситуацією за допомогую простих та дієвих інструкцій.

Копирайт © 2013.